Sobota, 01.08.2015 03:24 , Dziś imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei Odwiedziło nas 7140820 gości
Obraz reklamowy
Menu Gniezno Września Szukaj
  

Kategoria: Wiadomości

Święto policji

Piątek, 31.07.2015 12:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto policji

Ponad stu funkcjonariuszy z okazji święta policji otrzymało wyższe stopnie służbowe. Święto to także okazja aby władze państwowe i samorządowe mogły podziękować policjantom.

Wiecej..

Gimnastyka na Zielonym Zapleczu

Piątek, 31.07.2015 11:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Gimnastyka na Zielonym Zapleczu

Aktywność ruchowa potrzebna jest w każdym wieku, wiedzą o tym panie, które spotykają się na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury. Tutaj regularnie, raz w tygodniu przychodzą się rozruszać.

Wiecej..

Mustangi i ich czar

Piątek, 31.07.2015 11:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Mustangi i ich czar

Blisko 50 samochodów wystartowało z Wrocławia do Olsztyna w ramach Mustang Race 2015. Te kultowe Fordy Mustangi zrobiły sobie także przystanek Gniezno. Impreza ogólnopolska wpisała się w Królewski Festiwal Artystyczny i trzeba przyznać, że czar tych legendarnych aut podziałał. Tłumy gnieźnian przyszły na Plac Wojciecha by podziwiać zwłaszcza te zabytkowe modele.

Wiecej..
6 szkół trafi pod zarząd Urzędu Miejskiego Trzemeszna

Radni Powiatu Gnieźnieńskiego podjęli uchwałę, zgodnie z którą gmina Trzemeszno od września będzie prowadzić 6 szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Poprzednia uchwała w tej spawie musiała zostać poprawiona, ponieważ jej zapisy nie zgadzały się ze statutem placówki.

Wiecej..

Będzie konkurs na zastępcę dyrektora ZOZ

Piątek, 31.07.2015 09:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Będzie konkurs na zastępcę dyrektora ZOZ

Będzie konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora szpitala ds. lecznictwa. Obecnie funkcję tą pełni Ewa Jachimczyk. Konkurs podobnie jak w przypadku Krzysztofa Bestwiny jest zapewne tylko formalnością, jednak powinien być przeprowadzony.

Wiecej..

MOK zaprezentuje się przed nowym sezonem

Piątek, 31.07.2015 08:43 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprezentuje się przed nowym sezonem

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie bardzo mocno wpisał się w Królewski Festiwal Artystyczny, włączając się ze swoimi inicjatywami w przebieg KFA. Choć jesteśmy dopiero na półmetku wakacji już niedługo instruktorzy MOK i sekcje ośrodka ponownie będą prezentować swoje działania na Rynku.

Wiecej..
Kolonie Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w górach

Podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie wrócili z wypoczynku letniego w górach. Blisko czterdzieścioro dzieci uczestniczyło w turnusie, który choć jego program miał swoje cele społeczne był przede wszystkim atrakcyjny dla uczestników.

Wiecej..

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Środa, 29.07.2015 10:53 • KATEGORIA: Wiadomości

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

71 lat temu 1 sierpnia mieszkańcy Warszawy zbrojnie wystąpili przeciwko niemieckiemu okupantowi. Powstanie Warszawskie przez jednych nazywane jest bohaterskim zrywem, przez innych warszawską klęską. Pomimo kontrowersji jakie budzi dziś to wydarzenie, podczas ponad 60 dni walk zginęło około 200 tysięcy żołnierzy i cywilnych mieszkańców. Aby uczcić pamięć poległych mieszkańcy Gniezna 1 i 2 sierpnia będą mogli złożyć im hołd.

Wiecej..

Półkolonijna spartakiada

Środa, 29.07.2015 09:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Półkolonijna spartakiada

Trwają półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Dzieci z miasta Gniezna oraz kilku innych gmin powiatu gnieźnieńskiego i wągrowieckiego przez dwa tygodnie uczestniczą w zorganizowanych zajęciach. Między innymi chodzą na basen, kręgle czy organizują wspólne zabawy w placówkach.

Wiecej..

Gniezno - nic się nie dzieje!

Środa, 29.07.2015 09:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno - nic się nie dzieje!

Wiecej..

Raport z fotografii 2015

Wtorek, 28.07.2015 10:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Raport z fotografii 2015

Wrzesińscy policjanci oraz ich koledzy z innych służb mundurowych po raz kolejny pokazują swoje fotografie. Pasją tą zaraził ich nie żyjący już, wybitny fotografik wrzesiński Ireneusz Zjeżdżałka. Od 11 lat funkcjonariusze zamiast pisać raport, pokazują go na wystawie. Tegoroczny wernisaż w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich zbiegł się z świętem policji.

Wiecej..

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016

Wtorek, 28.07.2015 10:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016

W Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie podpisano list intencyjny na temat współpracy pomiędzy Archidiecezją Gnieźnieńską, Miastem Gnieznem oraz Powiatem Gnieźnieńskim przy organizacji Światowych Dni Młodzieży 2016 na terenie naszej archidiecezji. W lipcu przyszłego roku do Gniezna przyjedzie kilka tysięcy pielgrzymów, którzy właśnie z pierwszej stolicy wyruszą na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Wiecej..

Gotowanie z Królem

Wtorek, 28.07.2015 09:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Gotowanie z Królem

Charles Daigneault był mistrzem ceremonii podczas "Gotowanie z Królem", które odbyło się na finał tegorocznej Koronacji Królewskiej. Kanadyjczyk przygotował na oczach gnieźnian wspaniały schab faszerowany śliwką, którego zgromadzeni mogli spróbować przy dźwiękach Akustycznej Radiostacji.

Wiecej..

Gniezno w strefie ekonomicznej

Poniedziałek, 27.07.2015 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno w strefie ekonomicznej

Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego między innymi Gniezno zostało włączone do Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W pierwszej stolicy strefa obejmuje ponad 11 hektarów gruntów położonych w rejonie ulic: Kolejowej, Cegielskiego oraz Pomowskiej.

Wiecej..

Święto Policji we Wrześni

Poniedziałek, 27.07.2015 11:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Policji we Wrześni

Od 1995 roku 24 lipca to Święto Policji. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni uczestniczyli w uroczystościach na terenie komendy. W tym dniu ze szczególnymi życzeniami dla policjantów przyszli przedstawiciele władz samorządowych powiatu.

Wiecej..

Łodzią do wioski rybackiej

Poniedziałek, 27.07.2015 10:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Łodzią do wioski rybackiej

Przeprawy wikińską łodzią do wioski rybackiej, zupa rybna oraz smażone i wędzone ryby to atrakcje przygotowane na "Koronację Królewską" przez Muzeum Początków Państwa Polskiego. W rybackiej wiosce można było sprawdzić jak w czasach średniowiecznych żyli rybacy. Szczególnie najmłodszym do gustu przypadły przeprawy przez jezioro.

Wiecej..

Walczyli o złoty trzos

Poniedziałek, 27.07.2015 10:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Walczyli o złoty trzos

Łukasz Nawalny z Łodzi okazał się zwycięzcą Turnieju Łuczniczego o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu. W tym roku łucznicy z całej Polski rywalizowali w Gnieźnie po raz 9.

Wiecej..

Koronacja Chrobrego i uczta za denara

Poniedziałek, 27.07.2015 09:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Koronacja Chrobrego i uczta za denara

Tegoroczna "Koronacja Królewska" miała bardzo bogaty program. Kilka inscenizacji historycznych przygotowanych przez Teatr Terminus A Quo pokazało pewien historyczny ciąg zdarzeń, dobitnie potwierdzających rangę i znaczenie Gniezna w czasie rodzenia się państwowości polskiej. Najważniejszą jednak inscenizacją była koronacja Bolesława Chrobrego, podczas której w rolę władcy wcielił się reżyser Edward Gramont.

Wiecej..

"Biegowy czwartek" z Karoliną Nadolską

Piątek, 24.07.2015 12:12 • KATEGORIA: Wiadomości

 Biegowy czwartek  z Karoliną Nadolską

Gościem "Biegowego czwartku" była Karolina Nadolska, wspaniała biegaczka, wielokrotna medalistka mistrzostw kraju na stadionie i w hali, w tym złota medalistka Mistrzostw Polski i olimpijka. Postaci Karoliny Nadolskiej przedstawiać zapewne nie trzeba pasjonatom biegania.

Wiecej..

"Mroczny Rycerz" na Rynku

Środa, 22.07.2015 10:51 • KATEGORIA: Wiadomości

 Mroczny Rycerz  na Rynku

Jak się okazało, plenerowy pokaz filmu "Mroczny Rycerz" zdołał przyciągnąć gnieźnian. Na seans zaprosiło plenerowe Kino Allegro. Biletem wstępu była zainstalowana w telefonie najnowsza wersja tej aplikacji. Leżaki wypełniły się na kilka minut przed projekcją. Spora grupa widzów oglądała film z ławek wokół i z samej fontanny.

Wiecej..

W czwartek możliwe kolejne nawałnice

Środa, 22.07.2015 09:50 • KATEGORIA: Wiadomości

W czwartek możliwe kolejne nawałnice

Po niedzielnej nawałnicy, jaka przeszła nad powiatem gnieźnieńskim nadal kilkadziesiąt gospodarstw jest bez prądu. Żywioł zerwał także dachy na 4 budynkach, między innymi w Ruchocinku czy Rybnie. Niestety w najbliższym czasie nadal będą występować nawałnice. Kolejna zapowiadana jest na czwartek.

Wiecej..

Zbliża się Koronacja Królewska

Wtorek, 21.07.2015 12:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Zbliża się Koronacja Królewska

W najbliższy weekend, Gniezno na dwa dni stanie się piastowską wioską. Od soboty, na placu św. Wojciecha oraz Rynku, odbywać się będzie kilkadziesiąt wydarzeń. Wszystko za sprawą dorocznej Koronacji Królewskiej. W sobotę, imprezę rozpocznie korowód ulicami starego miasta, będzie także budowanie kartonowego zamku, walki wojów oraz inscenizacje.

Wiecej..

Piknik Miejski

Wtorek, 21.07.2015 12:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Piknik Miejski

Gnieźninek to miejsce, które w ostatnim czasie zostało nieco zapomniane przez gnieźnian, choć od dłuższego czasu, m.in. Stowarzyszenie Ośla Ławka próbuje przywrócić tę przestrzeń życiu miejskiemu. Po raz kolejny odbył się Piknik Miejski. Choć burze zmusiły organizatorów do przerwania imprezy wcześniej niż planowano koniec, chętni do wspólnego spędzenia czasu nie mogli narzekać na nudę.

Wiecej..

Finał Królewskiej Szkoły Tańca

Wtorek, 21.07.2015 12:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Finał Królewskiej Szkoły Tańca

Przez dwa tygodnie na gnieźnieńskim Rynku, w godzinach popołudniowych, działała Królewska Szkoła Tańca. Organizatorem oraz koordynatorem działań był Miejski Ośrodek Kultury, który zaprosił do współpracy gnieźnieńskie szkoły tańca. Nauczyć się można było wielu i bardzo różnorodnych tańców.

Wiecej..

Za nami Wieczór Hawdalowy

Wtorek, 21.07.2015 08:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami Wieczór Hawdalowy

Przez blisko 700 lat społeczność żydowska stanowiła część kultury naszego miasta. Choć praktycznie nie ma już architektonicznych śladów jej obecności w Gnieźnie, nadal kultywuje się pamięć o niej. Jednym z przejawów pamięci są organizowane od kilku lat tak samo Wieczory Hawdalowe w ramach Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10103 104 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Marcin Szymański