Środa, 24.08.2016 04:33 , Dziś imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny Odwiedziło nas 10324741 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Kategoria: Wiadomości

Lao Che na finał KFA

Wtorek, 23.08.2016 12:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Lao Che na finał KFA

Finisz Królewskiego Festiwalu Artystycznego wygląda niezwykle imponująco. Dopiero co skończył się Festiwal Grajków Ulicznych a już w najbliższą niedzielę koncert zespołu Lao Che. Zbliżający się ostatni weekend KFA jest okazją do podsumowań.

Wiecej..

Zajęcia artystyczne w MOK

Wtorek, 23.08.2016 11:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Zajęcia artystyczne w MOK

Najmłodsze dzieci będą miały możliwość pracy z różnymi materiałami plastycznymi. Pracownia dziecięca MOK-u gwarantuje dobrą i kreatywną zabawę.

Wiecej..

Repatrianci przyjadą do Gniezna

Poniedziałek, 22.08.2016 12:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Repatrianci przyjadą do Gniezna

Do Gniezna przyjedzie rodzina repatriantów. Projekt uchwały poprą na najbliższej sesji członkowie wszystkich klubów Rady Miasta Gniezna.

Wiecej..

Miecz dla bohatera

Poniedziałek, 22.08.2016 11:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Miecz dla bohatera

Po raz kolejny Grzybowo wypełnił szczęk oręża. Turniej "Miecz dla bohatera" to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla wojowników. Grzybowo ugruntowuje swoje miejsce na mapie wydarzeń związanych z odtwarzaniem wieków średnich.

Wiecej..

Niesamowita inauguracja

Poniedziałek, 22.08.2016 10:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Niesamowita inauguracja

Można powiedzieć, nic nowego, bo przyzwyczailiśmy się, że koncerty inauguracyjne Festiwalu Akademia Gitary są wydarzeniami kulturalnymi najwyższej próby. Tegoroczna inauguracja była jednak szczególną.

Wiecej..

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Gniezno

Piątek, 19.08.2016 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Gniezno

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Pierwszą Stolicę Polski by spotkać się na Rynku z mieszkańcami. Wizyta odbyła się na zaproszenie starosty Beaty Tarczyńskiej. W programie było także spotkanie z samorządowcami.

Wiecej..

Umowy na drogi w powiecie wrzesińskim

Piątek, 19.08.2016 12:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Umowy na drogi w powiecie wrzesińskim

Osiem dróg zostanie wybudowanych na terenie powiatu wrzesińskiego, dzięki dofinansowaniom z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał umowy w tej sprawie z powiatem wrzesińskim, gminami: Pyzdry i Kołaczkowo.

Wiecej..

Gamma Festival - niesamowity klimat

Środa, 17.08.2016 13:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Gamma Festival - niesamowity klimat

Gamma Festival, zorganizowany przez Stowarzyszenie "Ośla Ławka" i osoby związane z kolektywem Szajse Records, ponownie przywrócił życie przestrzeni Parku Miejskiego im. Gen. Andersa. Wspaniała scenografia i światła sprawiły, że powstała tu na dwa dni festiwalu przestrzeń, której nie powstydziłyby się duże ośrodki muzyki klubowej.

Wiecej..

Festiwal Grajków Ulicznych

Środa, 17.08.2016 12:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal Grajków Ulicznych

Podczas wczorajszej konferencji prasowej poznaliśmy ostateczny kształt II Festiwalu Grajków Ulicznych "Po drodze". W przedostatni weekend Królewskiego Festiwalu Artystycznego, gnieźnieńskie centrum wypełni bardzo różnorodna muzyka.

Wiecej..

Święto Wojska Polskiego

Wtorek, 16.08.2016 15:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Wojska Polskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego w Gnieźnie rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Garnizonowym. Po niej ulicami miasta ruszyła defilada na cmentarz przy ul. Witkowskiej, gdzie przy kwaterze żołnierzy wojny polsko - bolszewickiej odbyły się oficjalne uroczystości.

Wiecej..

"Zgrzytowisko" - kameralny festiwal rockowy

Wtorek, 16.08.2016 13:23 • KATEGORIA: Wiadomości

 Zgrzytowisko  - kameralny festiwal rockowy

To jeden z najbardziej kameralnych festiwali rockowych w Polsce. Muzycznie wprawdzie króluje nie tylko muzyka rockowa, ale nazwa "Zgrzytowisko" jest dość czytelna i zobowiązująca. To co jest siłą festiwalu, to iście przyjacielska atmosfera i brak tłumów.

Wiecej..

Nagradzanie za segregowanie

Piątek, 12.08.2016 09:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Nagradzanie za segregowanie

Segregowanie śmieci opłaca się miastu, dlatego władze szukają różnych sposobów by zachęcić mieszkańców do selektywnego wyrzucania odpadów. Tym razem jednak miasto proponuje konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla segregujących śmieci.

Wiecej..

Nauczyciele "Gastronomika" mają pracę

Środa, 10.08.2016 12:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Nauczyciele  Gastronomika  mają pracę

Sporna sprawa połączenia dwóch zespołów szkół, które znajdują się przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie kończy się zatrudnieniem praktycznie wszystkich nauczycieli popularnego Gastronomika w nowo powstałym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wiecej..

Wakacje z książką

Środa, 10.08.2016 11:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Wakacje z książką

Wakacje to okres, w którym mamy więcej wolnego czasu. Postanowiliśmy sprawdzić czy gnieźnianie robią sobie wolne również od czytania.

Wiecej..

Walka z sinicą w Jeziorze Winiary

Wtorek, 09.08.2016 12:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Walka z sinicą w Jeziorze Winiary

Kąpielisko nad Jeziorem Winiary zostało zamknięte przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Gnieźnie ze względu na wystąpienie sinicy. Sezon zakwitu sinic niefortunnie przypada na okres lata i wakacyjnego wypoczynku. To właśnie wtedy, przy ciepłej i bezwietrznej pogodzie na wodach jezior pojawiają się charakterystyczne zielone kożuchy a wraz z nimi - zakazy kąpieli i zamykanie plaż. Tak też stało się na popularnych "Łazienkach". Miasto podjęło odpowiednie kroki.

Wiecej..

Nowy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie

Poniedziałek, 08.08.2016 13:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, podinspektor Artur Kusz objął stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie.

Wiecej..

Cabrio Poland 2016

Poniedziałek, 08.08.2016 13:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Cabrio Poland 2016

Miniony weekend upłynął w Gnieźnie pod znakiem cabrio. Pierwszy Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland zgromadził blisko 170 samochodów z odkrytym dachem. Pasjonaci wolności i wiatru we włosach zjechali do Gniezna z całej Polski.

Wiecej..

"Winne" - spalenie czarownic we Wrześni

Poniedziałek, 08.08.2016 10:23 • KATEGORIA: Wiadomości

 Winne  - spalenie czarownic we Wrześni

Teatr "Termminus a Quo" po raz kolejny zawitał do Wrześni. Tym razem ekipa Edwarda Gramonta przedstawiła na Rynku widowisko, nawiązujące do historycznego spalenia kobiet, posądzonych o czary, które miało miejsce w 1720 roku.

Wiecej..

Bez Kurtyny

Poniedziałek, 08.08.2016 10:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Bez Kurtyny

W minionym tygodniu po raz drugi Rynek anektowali aktorzy teatrów niezależnych. Tym razem warsztaty i widowiska przygotowywali twórcy takich teatrów jak aDversum i Krzyk wspierani przez ekipę Pomarańczy Karola Barckiego. Trzy bardzo ciekawe dni wydarzeń na rynku zamknął performance żegnający Aptekę pod Lwem.

Wiecej..

Partnerstwo samorządów z przedsiębiorczością

Piątek, 05.08.2016 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Partnerstwo samorządów z przedsiębiorczością

Gnieźnieński oddział Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej jest inicjatorem ważnego forum, które niebawem odbędzie się w Gnieźnie. O zamierzeniach Izby i planowanych działaniach, poinformowano na specjalnej konferencji prasowej. Zdaniem prezydenta Izby, jest w Wielkopolsce miejsce na kolejne Tarnowo Podgórne.

Wiecej..

Darmowe szczepienia w Gnieźnie

Środa, 03.08.2016 12:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Darmowe szczepienia w Gnieźnie

Pneumokoki, czyli bakterie należące do jednej z poważniejszych przyczyn zachorowań wśród dzieci mogą powodować między innymi sepsę, zapalenie opon mózgowych czy zapalenie płuc. Gnieźnianie mają szansę zaszczepić swoje dzieci bezpłatnie.

Wiecej..

Zmiana opłat za niesegregowane śmieci

Środa, 03.08.2016 11:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmiana opłat za niesegregowane śmieci

Wprowadzono nowe stawki za wywóz odpadów w naszym mieście. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na segregację nie maja się o co martwić, ponieważ cena nie ulegnie zmianie.

Wiecej..

Spotkania Teatralne Bez Kurtyny

Środa, 03.08.2016 10:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkania Teatralne Bez Kurtyny

Sporo pozytywnego zamieszania w ubiegłym roku zrobiły Spotkania Teatralne Bez Kurtyny. Tegoroczny Królewski Festiwal artystyczny ponownie zaprasza Gnieźnian na Rynek by uczestniczyli w warsztatach i samych działaniach.

Wiecej..

Inwestycje drogowe w Gnieźnie

Wtorek, 02.08.2016 14:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Inwestycje drogowe w Gnieźnie

Budowa ulicy na odcinku od ul. Witkowskiej do Cegielskiego, budowa parkingów przy ul. Pocztowej oraz pod estakadą przy ul. Świętokrzyskiej a także kolejny etap prac przy ul. Roosevelta, to tylko niektóre z inwestycji, jakie w tym roku realizowane są na terenie naszego miasta.

Wiecej..

Godzina "W" w Gnieźnie

Wtorek, 02.08.2016 13:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Godzina  W  w Gnieźnie

Powstanie Warszawskie było wielkim zrywem stolicy. Warszawa ale i Polska zapłaciły ogromną cenę. Pamięć o nim jest przede wszystkim pamięcią o bohaterstwie tych, którzy podjęli walkę w imię wolności. W Gnieźnie od kilku lat pamiętamy o Godzinie "W".

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10128 129 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Marcin Szymański