Niedziela, 31.05.2015 00:22 , Dziś imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Odwiedziło nas 6553024 gości
Obraz reklamowy
Menu Gniezno Września Szukaj
  

Kategoria: Wiadomości

IDAY w ILO

Piątek, 29.05.2015 11:42 • KATEGORIA: Wiadomości

IDAY w ILO

Już po raz 4 w I Liceum w Gnieźnie odbył się IDAY. Jest to święto przedmiotów ścisłych, w ramach, którego odbywa się między innymi Triatlon naukowy, podczas którego gimnazjaliści muszą zmierzyć się z zadaniami z matematyki, fizyki i informatyki.

Wiecej..
Senator Piotr Gruszczyński kontra poseł Zbigniew Dolata

Senator Piotr Gruszczyński odniósł się do słów posła Zbigniewa Dolaty, które padły podczas spotkania w lokalnych mediach. Obaj panowie po I turze wyborów komentowali wynik wyborów prezydenckich. Senator wypowiedział się o zagranicznych mediach, które rozpisywały się na temat obaw jakie budzi osoba Andrzeja Dudy jeśli chodzi między innymi o stosunki Polsko-Rosyjskie.

Wiecej..
Krzysztof Bestwina najlepszym kandydatem na dyrektora szpitala.

Komisja konkursowa zdecydowała, że najlepszym kandydatem na dyrektora szpitala gnieźnieńskiego ZOZu jest Krzysztof Bestwina. Nie ma tu żadnego zaskoczenia, ponieważ Krzysztof Bestwina już w momencie ogłoszenia konkursu był typowany na jego zwycięzcę.

Wiecej..

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Wrzesińskiego

Piątek, 29.05.2015 09:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Wrzesińskiego

Podczas sesji absolutoryjnej radni Powiatu Wrzesińskiego wysłuchali sprawozdań i opinii dotyczących wykonania budżetu za rok 2014. Budżet ten nie należał do łatwych, jak podkreślali sami rajcy opiniujący jego wykonanie, jednak sprawozdanie starosty oraz wystąpienie skarbnik powiatu nie budziły, żadnych wątpliwości.

Wiecej..

Burzliwa sesja

Czwartek, 28.05.2015 11:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Burzliwa sesja

Podczas drugiej środkowej sesji Rady Miasta Gniezna radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania. Przyjęte zapisy, które oznaczają diametralne zmiany w zasadach parkowania w centrum miasta, wzbudziły wśród radnych ożywioną dyskusję.

Wiecej..

Prezydent Gniezna z absolutorium

Czwartek, 28.05.2015 10:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent Gniezna z absolutorium

To było do przewidzenia. Rada Miasta Gniezna zdecydowała o przyjęciu sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta oraz udzieliła absolutorium prezydentowi Tomaszowi Budaszowi. Przeciw opowiedzieli się radni klubu Ziemia Gnieźnieńska - Gniezno XXI.

Wiecej..

Zmiany w wydziale komunikacji

Czwartek, 28.05.2015 08:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmiany w wydziale komunikacji

Za rejestrację pojazdu czy wydanie dokumentu w wydziale komunikacji starostwa w Gnieźnie można zapłacić kartą. Urząd wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadza zmiany dotyczące między innymi możliwości umówienia się przez internet na załatwienie w wydziale konkretnej sprawy.

Wiecej..

"Zielone Nuty" na Ranczo

Środa, 27.05.2015 14:25 • KATEGORIA: Wiadomości

 Zielone Nuty  na Ranczo

Już po raz czwarty odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej "Zielone Nuty". W malowniczo położonym Ranczo w Dąbrówce Kościelnej uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki o tematyce związanej z ochroną środowiska.

Wiecej..

Juliuszki 2015

Środa, 27.05.2015 14:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Juliuszki 2015

Wiecej..

Łatwiej stracić prawo jazdy

Środa, 27.05.2015 13:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Łatwiej stracić prawo jazdy

Od dwóch tygodni obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Teraz dużo łatwiej można stracić prawo jazdy. Uprawnienia na 3 miesiące mogą być zatrzymane w momencie przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Wiecej..

Biesiada ludowa przedszkolaków

Środa, 27.05.2015 10:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Biesiada ludowa przedszkolaków

Maluchy z przedszkoli gnieźnieńskich wzięły udział w ludowej biesiadzie. Konkurs odbył się jak co roku w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci przebrane w barwne stroje na scenie prezentowały piosenki, tańce i wiersze.

Wiecej..

Rodzinny festyn w SP nr 12

Środa, 27.05.2015 09:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Rodzinny festyn w SP nr 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie po raz 18 zorganizował festyn rodzinny. Impreza zwyczajowo już przyciągnęła tłumy. Niewątpliwie jest to największa tego typu impreza na Winiarach i jeden z największych festynów szkolnych w powiecie gnieźnieńskim. Wszystko to jest wynikiem ogromnego zaangażowania nie tylko kadry ale i rodziców.

Wiecej..

Dzień Dziecka z prezydentem

Wtorek, 26.05.2015 11:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Dziecka z prezydentem

Wszystkich najmłodszych w najbliższą niedzielę prezydent Tomasz Budasz zaprasza na Dzień Dziecka. 31 maja na zielonym zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie także słodkich upominków.

Wiecej..

Dzień Mamy w Przedszkolu "Mali Piastowie"

Wtorek, 26.05.2015 11:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Mamy w Przedszkolu  Mali Piastowie

Dzień Matki to szczególne święto, bo też mama to szczególna osoba. Niezależnie od wieku pamiętamy o niej i składamy życzenia, to jednak okres przedszkolny jest tym, kiedy dziecięca szczerość i prostota czy własnoręcznie zrobiona laurka potrafią wzruszyć mamy do łez. Wspaniała atmosfera panowała w tym dniu również w Przedszkolu nr 14 "Mali Piastowie" na osiedlu Jagielońskim.

Wiecej..

Konkurs wiedzy o samorządzie

Wtorek, 26.05.2015 11:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Konkurs wiedzy o samorządzie

We Wrześni odbył się etap powiatowy XXII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Gospodarzem zmagań konkursowych było Gimnazjum nr 2. Pierwsze miejsce uzyskała Klaudia Przybylska reprezentująca Gimnazjum w Kołaczkowie, a drugie Anna Nowakowska z Gimnazjum w Pyzdrach. Obie uczennice będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim.

Wiecej..

Święto teatru na prowincji

Wtorek, 26.05.2015 10:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto teatru na prowincji

Psary Polskie - niewielka miejscowość w powiecie wrzesińskim - mają swoje święto teatru. Teatr na prowincji jak się okazuje grywa i to z powodzeniem od wielu już lat. W teatrze tym występuje nie tylko młodzież i nauczyciele ale także samorządowcy, którzy tym razem zmierzyli się z poezją Sabiny Liberkowskiej poetki ale też sołtys Psar Polskich.

Wiecej..

Święto pielęgniarek i położnych

Wtorek, 26.05.2015 09:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto pielęgniarek i położnych

Ich praca każdego dnia wymaga wielu poświęceń, codziennie ratują ludzkie życie i nierzadko są jedynymi osobami, które towarzyszą chorym w trudnych chwilach. Pielęgniarki - bo o nich mowa - swoje święto w tym roku nazwały żałobą. Pieniądze jakie otrzymują w szpitalach za swoją pracę niestety nie są adekwatne do nałożonych na nie obowiązków. Personelowi gnieźnieńskiego szpitala za ich ciężką pracę dziękowała dyrekcja oraz władze samorządowe.

Wiecej..

Poezja w Largo

Poniedziałek, 25.05.2015 13:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Poezja w Largo

Wierszy Wiesławy Szajkowskiej można było posłuchać w gnieźnieńskim centrum aktywności społecznej. Largo to miejsce, gdzie można realizować swoje pasje, a także dzielić się nimi z innymi.

Wiecej..

Kolejna przegrana Startu

Poniedziałek, 25.05.2015 13:29 • KATEGORIA: Sport

Kolejna przegrana Startu

Niestety, nie wiedzie się w tym sezonie żużlowcom zespołu Łączyńscy Carbon Start Gniezno. Tym razem przed własną publicznością przegrali kolejną potyczkę ligową. Ostateczny wynik pojedynku to 48:42 dla Rybnika. Tym samym Gnieźnianie nie wygrywając żadnego meczu ligowego w tym sezonie, zajmują ostatnie miejsce w tabeli ligowej.

Wiecej..

Remis w Szamotułach

Poniedziałek, 25.05.2015 13:26 • KATEGORIA: Sport

Remis w Szamotułach

W ramach 26 kolejki ligowej wielkopolskiej czwartej ligi grupy północnej, piłkarze Mieszka rozegrali wyjazdowy pojedynek ze Spartą Szamotuły. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Po tym remisie biało - niebiescy zajmują 11 miejsce w tabeli ligowej. Kolejny mecz już w sobotę 30 maja.

Wiecej..

Jedynka zgarnęła wszystko

Poniedziałek, 25.05.2015 13:22 • KATEGORIA: Sport

Jedynka zgarnęła wszystko

Piętnasty już raz rozegrany został Konkurs Marynistyczny w gnieźnieńskim Gimnazjum nr 4. Natomiast w Gimnazjum nr 1 odbył się kolejny wielobój morski. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły z publicznych szkół gimnazjalnych miasta Gniezna.

Wiecej..

Ukraińcy z wizytą w Powiecie Gnieźnieńskim

Poniedziałek, 25.05.2015 10:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Ukraińcy z wizytą w Powiecie Gnieźnieńskim

Czternastoosobowa delegacja z Rejonu Humańskiego przebywała w Powiecie Gnieźnieńskim. Goście z Ukrainy zapoznawali się z działalnością lokalnego samorządu oraz służb i stowarzyszeń.

Wiecej..

Prymas zagłosował

Niedziela, 24.05.2015 10:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas zagłosował

Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski oddał swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zdaniem prymasa miłość do Ojczyzny powinna skłaniać Polaków do udziału w wyborach.

Wiecej..

Czwartki dla biegaczy

Piątek, 22.05.2015 14:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Czwartki dla biegaczy

Dwa razy w miesiącu, w czwartek, wszystkie osoby, które interesują się bieganiem lub chcą swoją przygodę z tym sportem rozpocząć mogą wziąć udział we wspólnych treningach. Organizatorami treningów są klub Altom oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wiecej..

10 lat Środowiskowego Domu Pomocy w Pietrzykowie

Piątek, 22.05.2015 13:54 • KATEGORIA: Wiadomości

10 lat Środowiskowego Domu Pomocy w Pietrzykowie

Uczestnicy i kadra Środowiskowego Domu Samopomocy w Pietrzykowie mówią, że czas bardzo szybko płynie, niedawno startowała placówka, a już minęło 10 lat. Początki nie były łatwe, dziś jednak nikt nie ma wątpliwości, że było warto.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1097 98 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Marcin Szymański