Wtorek, 01.09.2015 22:12 , Dziś imieniny: Belindy, Bronisza, Idziego Odwiedziło nas 7336709 gości
Obraz reklamowy
Menu Gniezno Września Szukaj
  

Kategoria: Wiadomości

Powiatowa inauguracja roku szkolnego we Wrześni

Wtorek, 01.09.2015 13:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiatowa inauguracja roku szkolnego we Wrześni

Powiatowa inauguracja roku szkolnego dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wrzesińskiego miała bardzo uroczystą oprawę. Odbyła się ona w Zespole Szkół Politechnicznych. Placówka jak większość szkół wrzesińskich należy do przodujących w Wielkopolsce.

Wiecej..

Dożynki Powiatowe w Otocznej

Wtorek, 01.09.2015 12:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Dożynki Powiatowe w Otocznej

Wiecej..

52 lata gnieźnieńskiego Medyka

Wtorek, 01.09.2015 11:58 • KATEGORIA: Wiadomości

52 lata gnieźnieńskiego Medyka

Po raz 52 rok szkolny rozpoczął się w gnieźnieńskim Medyku. Szkoła powstała w 1963 roku. Przez dziesiątki lat wykształciła tysiące absolwentów. Teraz placówka funkcjonuje jako Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Wiecej..

Uczniowie rozpoczęli rok szkolny

Wtorek, 01.09.2015 11:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie rozpoczęli rok szkolny

Wakacje się skończyły i przyszedł czas na powrót do szkoły. Uczniowie w całym kraju zainaugurowali kolejny rok nauki. W gnieźnieńskiej Szkole Podstawowej nr 6 naukę w klasach pierwszych rozpoczęło kilkudziesięciu nowych uczniów.

Wiecej..

Nowy sezon kulturalny w MOK

Wtorek, 01.09.2015 09:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy sezon kulturalny w MOK

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon kulturalny w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Inauguracja odbędzie się 11 września, jednak już teraz można zapisywać się do sekcji i pracowni.

Wiecej..

Biała sobota i nowy szpital we Wrześni

Poniedziałek, 31.08.2015 12:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Biała sobota i nowy szpital we Wrześni

Biała sobota to już we Wrześni tradycja. Tym razem oprócz bezpłatnych badań i konsultacji na mieszkańców powiatu wrzesińskiego czekała także inna atrakcja. Zwiedzanie nowego szpitala powiatowego, który ruszy pełną parą za niespełna miesiąc cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Wiecej..

Misja Pojednania

Poniedziałek, 31.08.2015 11:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Misja Pojednania

W pierwszym dniu II Wojny Światowej spotkali się w powietrzu jako wrogowie. Frank Neubert był tym, który dokonał pierwszego zestrzelenia polskiego samolotu natomiast Władysław Gnyś jako pierwszy polski pilot zestrzelił niemiecką maszynę. Po latach piloci z inicjatywy Polaka pojednali się i przyjaźnili aż do śmierci. Pośmiertnie uhonorowano ich Komandorią Misja Pojednania.

Wiecej..

Koncert Finałowy KFA

Poniedziałek, 31.08.2015 10:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert Finałowy KFA

Na zakończenie trwającego ponad dwa i pół miesiąca Królewskiego Festiwalu Artystycznego, odbył się na gnieźnieńskim Rynku niecodzienny koncert. Tym razem królowała muzyka rockowa. Gwiazdą wieczoru była Luxtorpeda, przed którą wystąpił w bardzo dobrym koncercie zespól Muchy.

Wiecej..

Powiatowa sesja we Wrześni

Piątek, 28.08.2015 11:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiatowa sesja we Wrześni

Radni powiatu wrzesińskiego na ostatniej sesji podjęli uchwałę dotyczącą nabycia współwłasności budynku po spółdzielni inwalidów. W budynku miałaby się znajdować szkoła specjalna. W tej kwestii radni byli jednomyślni.

Wiecej..

Miejskie inwestycje

Piątek, 28.08.2015 11:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Miejskie inwestycje

Okres letni to czas sprzyjający nie tylko urlopom ale także wzmożonym pracom budowlanym i drogowym. W ciągu ostatnich miesięcy również w Gnieźnie można było zaobserwować wiele remontów między innymi dróg. Doświetlone zostały także przejścia dla pieszych, na których służby odnotowywały wzmożoną liczbę wypadków.

Wiecej..

Powiatowe dożynki już za tydzień

Piątek, 28.08.2015 10:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiatowe dożynki już za tydzień

6 września rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego wspólnie podziękują za plony. Dożynki w tym roku odbędą się w Kiszkowie. Wójt gminy tłumaczy, że wszystko jest już przygotowane. Święto plonów tradycyjnie rozpocznie się mszą świętą.

Wiecej..

Nowoczesna ujawnia kandydatów

Czwartek, 27.08.2015 11:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowoczesna ujawnia kandydatów

Utworzenie z Polski państwa nowoczesnego, przyjaznego obywatelom, ze sprawną administracją i przejrzystymi przepisami to priorytety, które stawiają sobie kandydaci do parlamentu z listy partii Nowoczesna. Właśnie zostali oficjalnie przedstawieni liderzy listy do Sejmu oraz kandydaci do Senatu z ramienia tej partii w naszym, konińskim okręgu wyborczym.

Wiecej..

Budżet obywatelski

Środa, 26.08.2015 13:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Budżet obywatelski

Ubiegłoroczny, pierwszy w Gnieźnie Budżet Obywatelski robiony naprędce przyniósł także projekty, które przeszły, ale ze względów formalnych nie powinny być dopuszczone do głosowania. Tym razem miasto chce uniknąć podobnych rozczarowań dla osób, które przygotowały projekty, wkładając w to sporo pracy i inwencji.

Wiecej..

Łubowo oddaje "starą piątkę"

Środa, 26.08.2015 12:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Łubowo oddaje  starą piątkę

Rada gminy Łubowo przegłosowała uchwałę w sprawie przekazania odcinka drogi krajowej numer 5 pod Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Radni w tej kwestii byli jednogłośni. Walka o zniesienie obowiązku utrzymywania dawnych krajówek przez gminy trwała bardzo długo, jednak po ogłoszeniu wyroku trybunały konstytucyjnego samorządy mogły odetchnąć z ulgą. Dla Łubowa to przede wszystkim ulga dla gminnego budżetu.

Wiecej..

Grajkowie Uliczni podbili serca Gnieźnian

Wtorek, 25.08.2015 11:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Grajkowie Uliczni podbili serca Gnieźnian

Pierwszy Festiwal Grajków Ulicznych za nami. Choć organizatorzy od pomysłu do realizacji mieli niespełna miesiąc, okazało się, że jeśli się chce to po prostu można. Do Gniezna przyjechali grajkowie z całej Polski, ale nie zabrakło wykonawców lokalnych.

Wiecej..

Luxtorpeda w Gnieźnie

Wtorek, 25.08.2015 09:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Luxtorpeda w Gnieźnie

Już niedługo na Rynek powróci "rynek". Tylko do czwartku można jeszcze korzystać z leżaków i piasku w centralnym punkcie miasta. Natomiast w sobotę, 29 sierpnia na gnieźnieńskim Rynku o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołów Muchy oraz Luxtorpeda OFFICIAL, który będzie finałem Królewskiego Festiwalu Artystycznego.

Wiecej..

Święto plonów w Dziekanowicach

Poniedziałek, 24.08.2015 14:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto plonów w Dziekanowicach

Rolnicy z gminy Łubowo podziękowali za tegoroczne zbiory. Dożynki w Dziekanowicach rozpoczęły się mszą świętą. Później barwny korowód przeszedł ulicami wsi, aby na placu dożynkowym rozpocząć obrzęd dzielenia chlebem. Gospodarz uroczystości czyli wójt gminy tłumaczy, że w tym trudnym dla pracujących na roli roku tym bardziej jest za co dziękować.

Wiecej..

"Bój o most" - Turniej wojów w Grzybowie

Poniedziałek, 24.08.2015 10:46 • KATEGORIA: Wiadomości

 Bój o most  - Turniej wojów w Grzybowie

Grzybowo w powiecie wrzesińskim nierozerwalnie związane jest od lat z wojami i odtwarzaniem historii średniowiecza. Podobnie i w tym roku Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy wypełnił się obozowiskiem wojów i rzemieślników średniowiecznych.

Wiecej..

Spotkania z Folklorem

Poniedziałek, 24.08.2015 10:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkania z Folklorem

Już po raz VII odbyły się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem w Gnieźnie. Jak w latach ubiegłych organizatorem całego festiwalu, który rozgrywał się w kilku miastach Wielkopolski było Stowarzyszenie i zespół Poligrodzianie, działające przy Politechnice Poznańskiej. Podobnie też jak w latach ubiegłych, gnieźnieńską odsłonę przygotował Miejski Ośrodek Kultury.

Wiecej..

24 złaz starszyzny harcerskiej

Piątek, 21.08.2015 13:59 • KATEGORIA: Wiadomości

24 złaz starszyzny harcerskiej

Uczestnicy 24 złazu seniorów i starszyzny harcerskiej odbywającego się w Poznaniu zwiedzili pierwszą stolicę. Druhowie odbyli wycieczkę po najciekawszych miejscach Wielkopolski. Z całego kraju do stolicy naszego regionu przyjechało ponad 300 osób.

Wiecej..

Powiat przekazał szkoły Trzemesznu

Piątek, 21.08.2015 10:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiat przekazał szkoły Trzemesznu

Porozumienie pomiędzy gminą Trzemeszno, a powiatem gnieźnieńskim podpisane. Teraz już oficjalnie starostwo przekazało prowadzenie szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Spór o placówkę toczył się bardzo długo, jednak dla Trzemeszna zakończył się pomyślnie.

Wiecej..
Poradni onkologicznej z budżetu obywatelskiego nie będzie

W ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok, mieszkańcy zdecydowali, że jednym z zadań na które przeznaczonych zostanie 100 tysięcy złotych będzie poradnia onkologiczna. Już dziś wiemy jednak, że poradnia ta nie może powstać.

Wiecej..

Powiatowe dożynki 6 września

Środa, 19.08.2015 11:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiatowe dożynki 6 września

Rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego za tegoroczne zbiory podziękują 6 września w Kiszkowie. Święto plonów to moment kiedy wszyscy pracujący na roli, po trudnym okresie żniw mogą w końcu odpocząć. Jak tłumaczy starosta, dożynki to także okazja aby podziękować samym rolnikom za ich trud.

Wiecej..

Poseł Tomaszewski o Frankowiczach

Środa, 19.08.2015 10:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Tomaszewski o Frankowiczach

Sytuacja osób, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich jest trudna, dlatego rząd zdaniem posła Tadeusza Tomaszewskiego powinien szukać jak najlepszych rozwiązań. Poseł uważa, że jest jednak dobra wiadomość dla nich z sejmu.

Wiecej..

Muzykoza

Środa, 19.08.2015 10:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Muzykoza

Akcja zorganizowana głównie przez Akademię Edukacji Kreatywnej to przede wszystkim koncerty połączone z mówieniem o tym czym jest mukowiscydoza i zbieraniem pieniędzy na chorą dziewczynę z Gniezna. Szczytny cel i ciekawy pomysł. Muzykoza już wystartowała. Na początek zagrały zespoły grające rocka.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10105 106 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Marcin Szymański