Niedziela, 23.10.2016 05:13 , Dziś imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna Odwiedziło nas 10853487 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Kategoria: Wiadomości

Ośla Ławka i warsztaty mody

Piątek, 21.10.2016 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Ośla Ławka i warsztaty mody

Stowarzyszenie Ośla Ławka, które od pewnego czasu wpisuje się coraz silniej w krajobraz kulturowy Gniezna powraca do tematu mody. Młodzi ludzie przygotowali już Modeon czyli gnieźnieńskie targi mody. Tym razem jednak wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie zapraszają na warsztaty modowe.

Wiecej..

Młodzież z Ukrainy i z Gniezna na jednym koncercie

Piątek, 21.10.2016 14:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Młodzież z Ukrainy i z Gniezna na jednym koncercie

Niedzielnym koncertem w Centrum Kultury eSTeDe zakończą się wspólne warsztaty muzyczne młodzieży z Gniezna i Ukrainy. Warsztaty muzyczne połączone z poznawaniem historii dwu sąsiednich krajów, to jedyny zwycięski projekt tego typu w Wielkopolsce.

Wiecej..

Nauczyciele nigdy nie odchodzą na emeryturę

Piątek, 21.10.2016 13:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Nauczyciele nigdy nie odchodzą na emeryturę

Środowisko seniorów nauczycieli, tradycyjnie spotyka się z okazji święta oświaty, zwanego popularnie Dniem Nauczyciela, w Szkole Podstawowej Nr 3. Z życzeniami do nauczycieli emerytów, przyszedł prezydent Tomasz Budasz.

Wiecej..

Schronisko - MOS. Miasto kontra Starostwo

Piątek, 21.10.2016 13:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Schronisko - MOS. Miasto kontra Starostwo

O tym, że umieszczenie wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Schronisku Młodzieżowym wywoła konflikt pomiędzy Miastem a Starostwem, wiadomo było od początku. Mimo wyraźnego stanowiska prezydenta i większości radnych miejskich, przeciwnych takiemu wykorzystaniu schroniska, Powiat zdecydował się przejściowo, na czas remontu siedziby przy ul. Gdańskiej, zapewnić miejsca noclegowe wychowankom właśnie tam. Ostatecznie prezydent Gniezna postanowił rozwiązać bezzwłocznie umowę, zawartą ze Starostwem Powiatowym, która dotyczy dzierżawy pomieszczeń Schroniska Młodzieżowego, przy ul. Pocztowej w Gnieźnie.

Wiecej..

Sprzątanie Świata

Piątek, 21.10.2016 13:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Sprzątanie Świata

Po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Nadleśnictwo, zainicjowały Sprzątanie Świata, a ściślej mówiąc Lasu Miejskiego. Mimo niesprzyjającej pogody, młodzież zebrała sporą ilość śmieci i odpadów, porzuconych w lesie.

Wiecej..

Nowe parkingi

Piątek, 21.10.2016 13:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe parkingi

Podczas konferencji prasowej, włodarze miasta informowali o powstaniu nowego parkingu przy ul. św.Wawrzyńca i polityce miasta w zakresie miejsc parkingowych. Z problemami z parkowaniem, Gniezno boryka się od dłuższego czasu.

Wiecej..

Przeciwdziałanie zagrożeniom

Czwartek, 20.10.2016 12:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Przeciwdziałanie zagrożeniom

Spotkanie robocze, połączone z krótkim szkoleniem w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym i nie tylko, odbyło się w Starostwie Powiatowym. Spotkali się policjanci z dyrektorami szkół i pedagogami.

Wiecej..

Konferencja naukowa "Chrystianizacja Europy"

Czwartek, 20.10.2016 12:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Konferencja naukowa  Chrystianizacja Europy

W Instytucie Kultury Europejskiej, przez dwa dni naukowcy mierzyli się z tematem chrystianizacji Europy. Konferencja w sposób pośredni jedynie dotyka konwersji Mieszka I i jego poddanych. Rocznica Chrztu Polski była jedynie pretekstem do tego szczególnego spotkania.

Wiecej..

Forum Gospodarcze w Gnieźnie

Środa, 19.10.2016 13:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Forum Gospodarcze w Gnieźnie

Z inicjatywy Piotra Gruszczyńskiego z Wielkopolskiej Izby Przemysłowo - Handlowej, przy wsparciu Urzędu Miasta i środowisk rzemieślniczych, odbędzie się Forum Gospodarcze. To szczególna okazja do promocji małej i średniej przedsiębiorczości.

Wiecej..

5 milionów dla szpitala

Środa, 19.10.2016 13:16 • KATEGORIA: Wiadomości

5 milionów dla szpitala

Dzięki staraniom przede wszystkim posła Zbigniewa Dolaty starostwo pozyskało kolejne pieniądze dla szpitala. Umowę podpisały Marlena Maląg wicewojewoda i starosta Beata Tarczyńska.

Wiecej..

"Dzieje Gniezna, Pierwszej Stolicy Polski"

Środa, 19.10.2016 13:12 • KATEGORIA: Wiadomości

 Dzieje Gniezna, Pierwszej Stolicy Polski

Można powiedzieć nareszcie jest monografia Gniezna. Od poprzedniej pisanej pod dyktando władz PRL-u minęło 50 lat. "Dzieje Gniezna, Pierwszej Stolicy Polski" bo taki tytuł nosi to szczególne wydawnictwo powstały pod kierownictwem prof. Józefa Dobosza z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wiecej..

Szpital nadal dzieli Radę Powiatu

Wtorek, 18.10.2016 13:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Szpital nadal dzieli Radę Powiatu

Rozbudowa szpitala a także konflikt wewnątrz gnieźnieńskiego ZOZ-u, który dla części radnych nadal trwa, a którego istnieniu zaprzecza zarząd powiatu oraz dyrektor Krzysztof Bestwina, po raz kolejny rozpętały burzę na Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Tematem, w którym zarysowała się koalicja były tez zmiany w Radzie Społecznej ZOZ.

Wiecej..

Studia w PWSZ również we Wrześni

Wtorek, 18.10.2016 13:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Studia w PWSZ również we Wrześni

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Kalisza otworzyła pierwszy wydział studiów inżynierskich we Wrześni. Dynamiczny rozwój miasta i powiatu sprawiły, że kaliska uczelnia we współpracy ze starostwem wrzesińskim, zdecydowała się na wydział zamiejscowy właśnie tutaj.

Wiecej..

Wyróżnienia dla nauczycieli

Poniedziałek, 17.10.2016 17:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Wyróżnienia dla nauczycieli

Nauczyciele szkół, których organem prowadzącym jest Miasto Gniezno spotkali się dokładnie w dniu swojego święta z prezydentem Tomaszem Budaszem. Prezydent przyznał swoje nagrody, była także Nagroda Wielkopolskiego Wojewódzkiego Kuratora Oświaty, którą otrzymała Elżbieta Zacholska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie.

Wiecej..

Pszczoły i pszczelarze

Piątek, 14.10.2016 12:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Pszczoły i pszczelarze

Temat pszczół i ich ochrony, w tym roku jest szczególnie bliski Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie. Dawno tak dużo i tak dobrze nie mówiło się także o pszczelarzach, którzy w tym roku świętują jubileusze. Za nami już 120-lecie gnieźnieńskiego koła, a przed nami uroczystości wojewódzkie.

Wiecej..

Pożar w Urzędzie Miasta

Czwartek, 13.10.2016 10:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Pożar w Urzędzie Miasta

Około godziny 14.00 w Urzędzie Miasta w Gnieźnie podano komunikat, że w sali konferencyjnej wybuchł pożar i konieczna jest ewakuacja wszystkich osób z budynku.Na miejsce przyjechały 3 jednostki straży pożarnej. Na szczęście był to element planowanych ćwiczeń.

Wiecej..

Dzień Nauczyciela w Powiecie Wrzesińskim

Czwartek, 13.10.2016 10:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Nauczyciela w Powiecie Wrzesińskim

Święto Edukacji Narodowej czyli popularny Dzień Nauczyciela to okazja do wyróżnienia i docenienia wysokiego poziomu szkolnictwa ponadgimnazjalnego w Powiecie Wrzesińskim. Wrzesińska oświata od dawna należy do najlepszych, nie tylko w Wielkopolsce ale i w kraju.

Wiecej..

Urodzinowe czytajki

Środa, 12.10.2016 12:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Urodzinowe czytajki

90. urodziny Kubusia Puchatka były okazją do specjalnego spotkania "Czytajkowego". Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym animatorki z gnieźnieńskiej biblioteki zaprosiły najmłodszych do eSTeDe na "Czytajki".

Wiecej..

Usuwanie azbestu w gminie Czerniejewo

Wtorek, 11.10.2016 12:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Usuwanie azbestu w gminie Czerniejewo

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie realizuje projekt usuwania azbestu. Obecnie trwają prace na terenie gminy Czerniejewo. Mimo zaawansowania prac, nadal wiele domostw pokrytych jest niebezpiecznym dla zdrowia materiałem, niegdyś tak popularnym, bo tanim.

Wiecej..

Nauczyciele z Powiatu Gnieźnieńskiego nagrodzeni

Poniedziałek, 10.10.2016 13:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Nauczyciele z Powiatu Gnieźnieńskiego nagrodzeni

W rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej świętują nauczyciele i pracownicy oświaty. Starosta Beata Tarczyńska oraz zarząd powiatu nagrodzili najlepszych nauczycieli z placówek podległych starostwu, podczas uroczystego spotkania.

Wiecej..

Hubertus Stada Ogierów i Klubu Dragon

Poniedziałek, 10.10.2016 11:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Hubertus Stada Ogierów i Klubu Dragon

Państwowe Stado Ogierów w Gnieźnie, które ma już blisko 130 lat oraz Jeździecki Klub Sportowy Dragon były organizatorami Hubertusa. Największe święto koniarzy, to nie tylko skoki przez przeszkody i pogoń za lisem. To także ważne dla środowiska spotkanie towarzyskie.

Wiecej..

Wystawa królików

Piątek, 07.10.2016 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Wystawa królików

W namiocie sportowym przy ul. Sobieskiego, za gmachem byłych koszar wojskowych, otwarto wystawę królików. Hodowcy z całej Polski, pokazują blisko 500 królików różnych ras, które zostaną poddane ocenie sędziowskiej.

Wiecej..

Stadion w Łubowie

Czwartek, 06.10.2016 16:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Stadion w Łubowie

Łubowo ma kolejny obiekt sportowy. Tym razem otwarto tu stadion lekkoatletyczny wraz z boiskiem piłkarskim. Młodzi sportowcy, mimo deszczu otwierali stadion sztafetą 4 x 600 metrów.

Wiecej..

Finał VI Festiwalu Literackiego "Preteksty"

Środa, 05.10.2016 17:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Finał VI Festiwalu Literackiego  Preteksty

Dziesiątki wydarzeń mniejszych i większych, komplety na koncertach i przedstawieniu, konkurs recytatorski, Nagroda Literacka im. Andrzeja Krzyckiego, Turniej Książkożerców, Slam, spotkania autorskie i wreszcie żywiołowy finał Festiwalu z Witkiem Muzykiem Ulicy, to tylko niektóre wydarzenia tegorocznych "Pretekstów". VI Festiwal Literacki "Preteksty" za nami. Przed organizatorami trudne wyzwanie za rok.

Wiecej..

Domek dla Mai - rozstrzygnięci konkursu

Środa, 05.10.2016 14:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Domek dla Mai - rozstrzygnięci konkursu

W Urzędzie Gminy Gniezno odbyła się konferencja prasowa, podsumowująca projekt "Czynna ochrona dzikich pszczół i trzmieli na terenie Gminy Gniezno".

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10132 133 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Marcin Szymański