Poniedziałek, 30.11.2015 16:06 , Dziś imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka Odwiedziło nas 7856779 gości
Menu Gniezno Września Szukaj
  

Kategoria: Wiadomości

30 lat chóru Camerata

Poniedziałek, 30.11.2015 12:33 • KATEGORIA: Wiadomości

30 lat chóru Camerata

Wrzesiński Chór Camerata świętował jubileusz 30 lat istnienia. Sami członkowie chóru, zwłaszcza ci związani z nim od lat przyznają, że czas szybko mija pomiędzy próbami i występami. Na tę szczególną okoliczność chóraliści przygotowali specjalny repertuar.

Wiecej..

"NIE dla raka"

Poniedziałek, 30.11.2015 12:23 • KATEGORIA: Wiadomości

 NIE dla raka

Poprzez sport i aktywność fizyczną Gnieźnianie powiedzieli rakowi "NIE". W niedzielne popołudnie w hali sportowej przy szkole podstawowej numer 2 wszyscy wspólnie ćwiczyli zumbę, Dance aerobic oraz aerobox. Właśnie poprzez ruch możemy zmniejszyć ryzyko zachorowań na wiele chorób.

Wiecej..

Profesor Chazan w Seminarium

Poniedziałek, 30.11.2015 12:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Profesor Chazan w Seminarium

Spotkanie z profesorem Bogdanem Chazanem odbyło się w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Ten znany ginekolog w swoim wystąpieniu postulował między innymi powstanie Katolickich Uniwersytetów Medycznych, a przede wszystkim sprzeciwiał się zarówno aborcji jak i metodzie in vitro. Nie bez przyczyny spotkanie odbyło się pod hasłem "Prawo do życia bez kompromisu".

Wiecej..

Szlak Piastowski musi się zmieniać

Piątek, 27.11.2015 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlak Piastowski musi się zmieniać

Wszystko wskazuje na to, że Szlak Piastowski odzyska swoją świetność. Nie tylko powstanie Stowarzyszenia Klaster Turystyczny Szlak Piastowski ma temu służyć. Starostwo Powiatowe zaprosiło osoby związane zawodowo z turystyką na szkolenie dotyczące właśnie Szlaku Piastowskiego.

Wiecej..

Aktywizacja zawodowa bezrobotnych

Piątek, 27.11.2015 12:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Aktywizacja zawodowa bezrobotnych

O aktywizacji osób bezrobotnych w ramach partnerstwa lokalnego rozmawiali przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, gmin oraz urzędu pracy. Konferencja zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy dotyczyła pomocy w poszukiwaniu pracy dla osób, które pozostają pod opieką ośrodków pomocy społecznej.

Wiecej..

Klaster turystyczny i ochrona środowiska

Piątek, 27.11.2015 09:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Klaster turystyczny i ochrona środowiska

Podczas sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia i przystąpienia do stowarzyszenia Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce". Powiat w stowarzyszeniu będzie reprezentowała osoba upoważniona przez zarząd. Jak zaznacza Marcin Makohoński - dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego - nie podjęto decyzji o tym, kto ma to być. Nie będzie to jednak nikt z radnych, czy zarządu powiatu.

Wiecej..

Forum Ekologiczne

Czwartek, 26.11.2015 11:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Forum Ekologiczne

Zagadnienia związane z dbałością o środowisko były tematem nie tylko konkursów tematycznych ale i całego Forum Ekologicznego, które pod auspicjami starostwa odbyło się w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie.

Wiecej..

Pikieta przeciwko kolejnym marketom

Środa, 25.11.2015 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Pikieta przeciwko kolejnym marketom

Z inicjatywy radnego Marka Zygmunta odbyła się na gnieźnieńskim deptaku, pikieta przeciwko powstaniu nowego marketu wielkopowierzchniowego w Gnieźnie. Zdaniem radnego, budowa kolejnych marketów uderzy w lokalny handel, zwłaszcza w centrum miasta.

Wiecej..

Spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem

Środa, 25.11.2015 15:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem

Szczepan Twardoch, polski pisarz i publicysta został tegorocznym laureatem Nagrody Kościelskich, przyznanej za powieść "Drach". Powieść, której akcja rozgrywa się w latach 1906-2014 i przedstawia losy śląskiej rodziny na tle wydarzeń historycznych. Wręczenie nagrody laureatowi odbyło się w Szwajcarii. Jednak przez kilka lat, ten laur literacki wręczany był w Miłosławiu, Z tej też okazji mieszkańcy Miłosławia mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z tegorocznym laureatem Nagrody Kościelskich.

Wiecej..

Łaskiego już przejezdna

Środa, 25.11.2015 12:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Łaskiego już przejezdna

Jest dobra wiadomość dla kierowców, otwarta dla ruchu została ulica Łaskiego. Remont został zakończony przed czasem, jednak drobne prace będą nadal trwały. W poniedziałek 30 listopada tą trasą zaczną kursować także miejskie autobusy.

Wiecej..

Łazienki już oświetlone

Środa, 25.11.2015 11:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Łazienki już oświetlone

Promenada wokół jeziora Winiary jest już oświetlona. Do tej pory szczególnie biegacze oraz spacerowicze narzekali, że po zmroku wokół jeziora jest ciemno i boją się w tym miejscu chodzić. Zamontowanie ponad 70 lamp to dopiero etap rewitalizacji terenu wokół jeziora.

Wiecej..

"Bezpieczny powiat" i rejestracja w ZIP w Gnieźnie

Środa, 25.11.2015 11:19 • KATEGORIA: Wiadomości

 Bezpieczny powiat  i rejestracja w ZIP w Gnieźnie

Dobiega końca realizowana w tym roku przez powiat gnieźnieński akcja "Bezpieczny powiat". W jej ramach odbywały się między innymi ćwiczenia z udziałem służb ratunkowych oraz warsztaty pierwszej pomocy dla młodzieży. Władze powiatu zapowiadają, że w przyszłym roku działania będą kontynuowane.

Wiecej..

Czy grozi nam afrykański pomór świń?

Wtorek, 24.11.2015 14:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy grozi nam afrykański pomór świń?

Afrykański pomór świń to wirusowa choroba zakaźna, na którą zapadają świnie. Nie jest ona groźna dla ludzi, jednak bardzo szybko się rozprzestrzenia i może powodować ogromne straty ekonomiczne. Czy jest to dla nas realne zagrożenie?

Wiecej..

Benefis Zenony Golc

Poniedziałek, 23.11.2015 16:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Benefis Zenony Golc

Zenona Golc, gnieźnieńska animatorka kultury, miłośniczka żywego słowa, inicjatorka zarówno czytania poezji w podziemiach katedry oraz gnieźnieńskich edycji Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej, żegnała się z Gnieznem. Choć bohaterka sama nie chciała używać określenia benefis, to jednak spotkanie przyjęło właśnie taki charakter.

Wiecej..

"NIE dla raka"

Poniedziałek, 23.11.2015 13:50 • KATEGORIA: Wiadomości

 NIE dla raka

Nie rakowi powiedzą gnieźnianie w najbliższą niedzielę 29 listopada. W hali sportowej szkoły podstawowej numer 2 odbędzie się wspólna impreza. Oprócz zumby, aeroboxu i dance aerobicu będzie można także porozmawiać z dietetykiem oraz spróbować zdrowych dań.

Wiecej..

Powstanie zakład zieleni miejskiej

Poniedziałek, 23.11.2015 13:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Powstanie zakład zieleni miejskiej

Od nowego roku ma powstać nowy zakład miejski. Jego zadaniem będzie dbanie o porządek terenów zielonych w Gnieźnie. Zakład zieleni miejskiej miałby zająć się utrzymaniem porządku na ulicach oraz w miejskich parkach. Obecnie utrzymaniem czystości i zielenią w mieście zajmują się firmy zewnętrzne.

Wiecej..

Festiwal Fyrtel za nami

Poniedziałek, 23.11.2015 11:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal Fyrtel za nami

Podsumowano projekt gwarowy Blubrajmy na Fyrtlu obejmujący szereg działań prowadzonych w różnych środowiskach. Na finał projektu odbył się Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Gniezna Fyrtel. Był on także okazją do nagród i wyróżnień za pracę podczas całego Roku Koronacji Królewskiej.

Wiecej..

Prezydent chce znieść opłatę targową

Piątek, 20.11.2015 11:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent chce znieść opłatę targową

Od nowego roku, gnieźnieńscy kupcy nie będą musieli płacić tzw. opłaty targowej. Dziennie, w zależności od dzierżawionego miejsca targowego, jest to od 3 zł do 11,50 zł. Z targowisk mają zniknąć także targomaty.

Wiecej..

Wyróżnienia dla najlepszych w powiecie wrzesińskim

Czwartek, 19.11.2015 11:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Wyróżnienia dla najlepszych w powiecie wrzesińskim

Tradycyjnie już Starostwo Powiatowe we Wrześni wyróżniło najlepszych uczniów. Wręczenie stypendiów i nagród nie tylko dla uczniów najlepszych w swoich kategoriach i dziedzinach, odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

Wiecej..

Wolontariusze gnieźnieńskich biegów

Czwartek, 19.11.2015 10:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Wolontariusze gnieźnieńskich biegów

Po raz pierwszy Prezydent i organizatorzy gnieźnieńskich biegów spotkali się z wolontariuszami, którzy pracowali przy organizacji gnieźnieńskich biegów. Spotkanie było przede wszystkim okazją do podziękowań za ich wkład w wysoki standard organizacyjny trzech gnieźnieńskich biegów.

Wiecej..

Konwent Starostów Wielkopolskich we Wrześni

Czwartek, 19.11.2015 10:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Konwent Starostów Wielkopolskich we Wrześni

Wrzesiński Konwent Starostów Wielkopolskich miał charakter roboczy. Włodarze wielkopolskich powiatów podejmowali poważne problemy, w tym kwestię planu finansowego NFZ dla szpitali powiatowych na rok 2016.

Wiecej..

Artystyczna Droga Pokoju

Środa, 18.11.2015 16:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Artystyczna Droga Pokoju

W Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbyło się spotkanie w ramach projektu Artystyczna Droga Pokoju. Polega on na reaktywacji idei stworzonej w 1936 roku przez Otto Freundlicha. Pomysł ten zakładał stworzenie setek rzeźb w całej Europie, które miały stać się szlakiem łączącym narody.

Wiecej..

Listopadowe propozycje ośrodka kultury

Środa, 18.11.2015 16:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Listopadowe propozycje ośrodka kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie powoli przygotowuje się do świąt. Jednak zanim ruszą bożonarodzeniowe imprezy ośrodek ma jeszcze kilka listopadowych propozycji. Od 19 listopada do 15 grudnia w dużej galerii MOK będzie można oglądać wystawę malarstwa Moniki Korony.

Wiecej..

Postawa policjantów nagrodzona

Środa, 18.11.2015 15:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Postawa policjantów nagrodzona

Funkcjonariusze gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Policji zostali wyróżnieni za swoją bohaterską postawę podczas ratowania życia niedoszłego samobójcy. Starszy sierżant Maciej Miczyński i sierżant Tomasz Sobecki poprzez swoje szybkie i zdecydowane działanie uratowali mężczyznę, który groził skokiem z wiaduktu Solidarności.

Wiecej..

Przed nami wrzesińska gala MMA

Wtorek, 17.11.2015 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami wrzesińska gala MMA

Ubiegłoroczna wrzesińska gala Slugfest MMA okazała się galą roku 2014 zdaniem internautów z całej Polski. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna będzie jeszcze lepszą. Sukces ubiegłorocznej imprezy skłonił Starostwo Powiatowe we Wrześni do ponownego wsparcia Slugfestu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10111 112 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Marcin Szymański